Doktor nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Glottodydaktyki w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, konsultant w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Z wykształcenia anglistka i elektronik. Specjalistka w zakresie komputerowego wspomagania nauczania języków obcych, nauczania na odległość i europejskiego wymiaru edukacji językowej. Ekspert programu eTwinning.
dr Mariusz Dobijański
Mazowiecki Wicekurtor Oświaty od 2008 roku. Ukończył pedagogikę resocjalizacyjną w Wyższej Szkole Pedagogiki Społecznej w Warszawie, a stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Adiunkt w Katedrze Pedagogiki Społecznej i Praw Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Udziela się w samorządzie Siedlec, m.in. piastował funkcję przewodniczącego Rady Miasta.
Iwona Moczydłowska
Konsultant MSCDN Wydział w Siedlcach. Magister historii Uniwersytetu Warszawskiego z kwalifikacjami do nauczania języka angielskiego. Od 2003 roku związana z doskonaleniem nauczycieli, najpierw w zakresie edukacji europejskiej, potem głównie języków obcych. Ukończyła studia podyplomowe w COME UW przygotowujące kadry do kształcenia na odległość. Polski koordynator projektu ITAAT.
Alicia Baena Cobos
Konsultant w dziedzinie językoznawstwa w ośrodku doskonalenia nauczycieli w andaluzyjskiej Rondzie. Posiada dyplom nauczyciela języka angielskiego Uniwersytetu w Granadzie oraz dyplom konserwatorium w klasie gitary hiszpańskiej. Koordynator wielu kursów, konferencji i warsztatów w różnych dziedzinach: TIK, biblioteki szkolne, projekty europejskie, inteligencja emocjonalna. Europejski koordynator partnerstwa ITAAT.
Loreta Golubevaitė
Od 2008 jest współwłaścicielką i dyrektorem handlowym w firmie UAB “Globalios idėjos”. W 2005 roku uzyskała na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Kownie tytuł magistra zarządzania biznesem. W trakcie lat pracy zdobyła wiedzę z zakresu marketingu, PR, budowania marki oraz wizerunku firmy.
Posiada znaczącą wiedzę i kompetencje w e-learningu oraz ogromne doświadczenie w rozwoju i realizacji różnych projektów.
Dina Janovskaja
Od 2011 roku pracuje jako kierownik projektu ITAAT w UAB "Globalios idėjos". Posiada tytuł licencjata w zakresie zarządzania i administracji oraz tytuł magistra w zakresie międzynarodowego marketingu i zarządzania. Ma doświadczenie w realizacji i wdrażaniu projektów edukacyjnych, organizacji staży międzynarodowych na Litwie, a także w zakresie marketingu, w tym marketingu z wykorzystaniem portali społecznościowych.
Maria Isabel Mateus
Dyrektor liceum w Albufeira od 2009 roku, wcześniej wiceprezes Zarządu w tej samej szkole, nauczycielka języka portugalskiego i angielskiego. Ukończyła iberystykę i filologię angielską na Uniwersytecie w Lizbonie, ze specjalizacją w zakresie nauczania literatury. Odbyła również studia podyplomowe na kierunku zarządzanie szkołą i administracja w Instituto Superior Dom Afonso III de Loulé.
Maria Filomena Rua
Od 2000 r. dyrektor ośrodka doskonalenia nauczycieli w rejonie Albufeira, Lagoa i Silves. Wcześniej była dyrektorem liceum, nauczycielką historii, trenerem nauczycieli. Ukończyła historię na Uniwersytecie w Lizbonie. Na Uniwersytecie w Sewilli zrobiła magisterium i doktorat w dziedzinie oceniania. Absolwentka studiów podyplomowych w zarządzaniu szkołą i administracji. Portugalski koordynator ITAAT.
Emanuel de Jesus
Nauczyciel technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkole dla dorosłych w Albufeira. Koordynator TIK w zespole szkół średnich Escola de Albufeira Secundaria. Konsultant w ośrodku doskonalenia nauczycieli w rejonie Albufeira, Lagoa i Silves. Absolwent TIK Uniwersytetu Algarve oraz studiów podyplomowych w zakresie oprogramowania typu Open Source na uniwersytecie w Lizbonie.
Angela Cotoara
Prezes fundacji, w ramach której funkcjonuje m.in. prywatna szkoła językowa w Targu Mures, jednocześnie wykładowca w tamtejszym publicznym kolegium. Absolwentka filologii angielskiej. W swoim dorobku ma realizację licznych projektów finansowanych z EFS, europejskich programów edukacyjnych, w tym związane z jakością w edukacji, kształceniem mentorów, doskonaleniem nauczycieli. Rumuński koordynator projektu ITAAT.
Mehmet Emin Usta
Absolwent pedagogiki na Uniwersytecie Dicle, obecnie doktorant na Uniwersytecie Firat University. W dorobku naukowym ma m.in artykuły na temat Ibn-Khalduna, grup defaworyzowanych w edukacji. Uczestnik wielu projektów w programach Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig oraz CEDEFOP. Włada językiem tureckim, kurdyjskim, arabskim i angielskim. Pracuje jako inspektor oświaty w prowincji Sanliurfa. Turecki koordynator projektu ITAAT.
Mertcan Ayhan
Ukończył wzornictwo przemysłowe na Wydziale Pedagogiczno-Technicznym na Uniwersytecie Gazi. Pracował jako nauczyciel, jak również dyrektor szkoły.
Od 2007 roku jest inspektorem oświaty w prowincji Sanliurfa. Interesuje się tradycyjną sztuką turecką.Guido Francesco Zuccarini
Inżynier, dyrektor generalny ISER, ekspert w dziedzinie TIK i innowacji technologicznych. Specjalizuje się w zintegrowanych usługach i projektach dotyczących szkoleń, jakości, technologii informacyjnych, rozwoju przedsiębiorczości kobiet i młodzieży. Od 2000 roku współpracuje z Uniwersytetem w Pescarze w projektach dotyczących e-learningu. Zaangażowany w projekt e-administracji w Abruzji. Włoski koordynator projektu ITAAT.
David Evans
Niezależny konsultant w obszarze w edukacji, z doświadczeniem 27 lat w przygotowywaniu, zarządzaniu i ewaluacji projektów mających na celu poprawę edukacji i rozwój standardów w zakresie m.in. umiejętności. W swoim dorobku ma wiele przedsięwzięć zrealizowanych we współpracy z partnerami w Europie i Wielkiej Brytanii. Dyrektor firmy DHE Solutions Ltd. wyspecjalizowanej w badaniach edukacyjnych. Brytyjski koordynator ITAAT.
Andrés Pérez Rosado
Dyrektor CEP Ronda - Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Rondzie (prowincja Malaga). Sprawował tę funkcję również w okresie realizacji poprzedniego projektu, który MSCDN Wydział w Siedlach zrealizował we współpracy z CEP Ronda i szkołą dla dorosłych w greckim Komotini. Kilkakrotnie odwiedził Polskę, w Siedlcach będzie po raz trzeci.